-------- -DOPRAVA SR-

--------Slovenská pošta

---------DPD preprava

-------zdarma od 60 EUR

 

--------VÝDAJNÉ MIESTA-

-----Uloženka - do 18 kg

-------------------Bratislava

-------zdarma od 40 EUR

 

-Úvod » ŽALUĎOVÁ MÚKA » BIO Žaluďová bezlepková múka 250 g


        

BIO Žaluďová bezlepková múka 250 g

 

Číslo produktu: 764
Nákupom získate 2 body
Vaša cena:
2,40 EUR

BIO Žaluďová múka

Bio žaluďová múka bola oceňovaná hlavne dobách nedostatku, keď bol obmedzený prísun iných potravín, vtedy sa používala ako výživná potravina, ktorá naším predkom udržala zdravie a často krát aj vo veľmi tvrdých pomienakách.

Moderné výzkumy potvrdzujú jej vysokú nutričnú hodnotu, obsahuje totiž vysoké množstvo látok dôležitých pre ľudské zdravie. V porovnání s múkou pšeničnou je žaluďová múka niekoľkonásobne bohatšia na draslík, vápník a horčík - teda minerální látky kľúčové pre ľudské zdravie.

Žaluďová múka je významným zdrojom vitamínov skupiny B a obsahuje tak isto vyšší podiel vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre správnu funkciu tráviacej sústavy. Okrem  toho obsahuje tiež viac ako 5% nenasýtených mastných kyselín, ktoré mají pozitívny vplyv na ľudský organizmus.

Použitie: Žaluďovú múku je najlepšie pridávať v pomere 1:3 s pšeničnou múkou, napr. do cesta na chlieb, žemle, koláčiky a iné pečivo, kde pridáva zaujímavú chuťa nutričnú hodnotu. Žaluďovou múkou je často krát možné pšeničnú múku úplne nahradiť napríklad do zeleninových fašírok, zemiakových placiek (haruľa), omelet apod. Do zemiakových placiek stačí k 2/3 podielu nastrúhaných zeiakov pridať 1/3 žaluďovej múky. Jej chuť vynikne v perníčkoch, sladkom pečive, ale môžete s ňou aj experimentovať aj inde.

Zloženie: 100% BIO žaluďová múka z kontrolovaného ekologického voľného zberu.

Nutričné hodnoty v suchom výrobku: sodík 17mg/kg, draslík 4500mg/kg, fosfor 730mg/kg,vápník 740mg/kg, horčík 340mg/kg, vláknina 16,8%, bielkoviny 4,1%, nenasytené mastné kyseliny 5,1%, minerálne soli 1,2%, sacharidy 72,8%.

Balenie: 500 g

NzdmNT