-------- -DOPRAVA-

--------Slovenská pošta

---------DPD preprava

-------zdarma od 60 EUR

 

--------VÝDAJNÉ MIESTA-

-----Uloženka - do 18 kg--------

-------zdarma od 40 EUR

 

-

 


Úvod » BEZLEPKOVÁ MÚKA » Nopálová múka 100 g


        

Nopálová múka 100 g

 

Číslo produktu: 619
Nákupom získate 2 body
Vaša cena:
1,99 EUR

Nopálová múka 100 g
Pridáva sa do zmesí na prípravu nopálového pečiva.


Nopal je bohatým zdrojom nerozpustnej aj rozpustnej vlákniny.Prášek z NOPALU je až z 47% tvorený hubovitou vlákninou.Pravidelný príjem vlákniny v NOPAL po krátkej dobe normalizuje hladinu cukru v krvi, znižuje riziko ochorenia srdca a ciev, pričom ovplyvňuje hladiny krvných tukov, znižuje riziko vzniku niektorých nádorov (najmä rakovinu hrubého čreva), regeneruje pečeň, žlčník.

Vláknina v tráviacom trakte výrazne zvýši svoj objem.Vznikne pocit zasýtenia, čo znamená, že je dôležitá pri diétach.Tráviaci trakt tvorí až 12 kilogramov nečistot.Při pravidelnej konzumácii pečiva s obsahom NOPAL dôjde k postupnému uvoľňovaniu usadenín v črevách, ustanú problémy s nadúvaním a dochádza k celkovej regenerácii organizmu a prílivu energie.
Vláknina je dôležitá aj pri liečbe žalúdočných vredov a ďalších tráviacich ťažkostí.

Nopal ďalej obsahuje 17 esenciálnych pre telo nevyhnutných aminokyselín z celkového počtu 21, ktoré sa v prírode vyskytujú.


Zloženie
Nopal obsahuje väčšinu dôležitých živín v ideálnom pomere.

Okrem vysokého množstva pektínov (vápenato-horečnatých) a pestrého zastúpenia minerálov a vitamínov, najmä početných vitamínov B a C, je 47% objemu vyschnutého NOPALU tvorené vlákninou a to rozpustnú aj nerozpustnú.Nopal obsahuje 17 aminokyselín, z ktorých je 8 esenciálnych základných. Za základné je aminokyselina považovaná vtedy, keď nemôže vzniknúť priamo syntézou v ľudskom metabolizme a musia byť preto obsiahnutá v potrave.

Nopal má veľmi nízku energetickú hodnotu, nižšie ako 20 Kcal / 100g prášku.


Zdroj: Partners ARDANAS Sociálna družstvo
Zloženie 100% nopálová múka

Skladovanie v suchu a chlade

Pôvod Mexiko

Výroba a dovoz Partners ARDANAS Sociálne družstvo

YzliY