-------- -DOPRAVA SR-

--------Slovenská pošta

---------DPD preprava

-------zdarma od 60 EUR

 

--------VÝDAJNÉ MIESTA-

-----Uloženka - do 18 kg

-------------------Bratislava

-------zdarma od 40 EUR

 

-Úvod » RASCOVÁ MÚKA

RASCOVÁ MÚKA

Černuška siata, ľudovo nazývaná rasca čierná (Nigella sativa), je liečivá rastlina a tiež korenia.


Rasca čierná sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa používa v kuchyniach po celom svete. Okrem toho má čierna rasca významné účinky na zdravie a je jednou z najviac cenených liečivých rastlín v histórii ľudstva. Čierná rasca obsahuje viac než 100 účinných látok, vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných.


Lisovaním sa získava veľmi cenený olej, ktorého liečivé účinky poznali už v starom Egypte. Po odtučňovanie a pomletia získame múku z čiernej rasce, ktorá si uchováva všetky cenné látky ako semienko čiernej rasce a súčasne obsahuje asi 10% zdravého oleja. Múku možno použiť pri varení aj pečení, veľmi vhodná do orientálnej ale aj domácej kuchyne, do teplej aj studenej kuchyne. Múka z čiernej rasce je prirodzene bezlepková a je preto vhodná aj pre bezlepkovú diétu.


EUR
EUR
Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie
Rascová bezlepková múka odtučnená 250 gempty
Rascová bezlepková múka odtučnená z čiernej rasce   Múka z čiernej rasce je lisovaná za studena, preto obsahuje rovnaké cenné látky ako semienko čiernej rasce vrátane pomerne veľkého podielu oleja
Rascová bezlepková múka odtučnená 250 g

Vaša cena 3,19 EUR

N2UwY