-------- -DOPRAVA-

--------Slovenská pošta

---------DPD preprava

-------zdarma od 80 EUR

 

--------VÝDAJNÉ MIESTA-

-----Uloženka - do 18 kg--------

-------zdarma od 40 EUR

 

-

 


Úvod » CIROKOVÁ MÚKA

CIROKOVÁ MÚKA

Cirok je jednou z najdlhšie pestovanou obilninou. Je tiež jednou z mála obilnín, ktoré neobsahujú lepok (glutén). Cirok sa vo väčšej miere pestoval vo 20.rokoch minulého storočia, v súčasnosti však bolo nahradené masovejšie používanú kukuričnou múkou.
Cirok je prirodzene bezlepková plodina a je vhodný pre bezlepkovú diétu. Je niekedy prezývaný aj ako "pšenica celiatikov".

Cirok je bohatým zdrojom bielkovín a vlákniny. Ďalej potom minerálnych látok ako horčík, železo, fosfor, draslík, mangán, selén, zinok a vitamíny B.


Čiroková múka je bohatým zdrojom bielkovín a vlákniny a zostávajú v nej zachované prirodzené antioxidanty. Má neutrálnu chuť, čo čirokové múku predurčuje k širokému užiť ako na sladké aj na slané pečenie. Je tiež vhodná na pečenie chleba a pečiva. Pri experimentovaní s touto múkou by malo by byť použité max. 30% z celkového obsahu múky.

Usporiadať podľa 
Výrobca  

Ciroková múka hladká 1 kgempty
Ciroková múka hladká Cirok patrí medzi obilniny pestované odpradávna, jeho história siaha až do starého Egypta. Dnes je rozšírený na všetkých piatich kontinentoch, pričom najlepšie sa mu darí v
Ciroková múka hladká 1 kg

Vaša cena 2,65 EUR

M2U1ZWEyY